• angielski
  • rosyjski
  • polski

TRENDY


Aranżacja wnętrza to temat wdzięczny, ale i złożony. Należy tu bowiem uwzględnić wiele aspektów, między innymi panujące na rynku trendy. Chcąc uzyskać informacje na ten temat, przeprowadziliśmy analizę branży dekoratorskiej, z której wynika, iż mimo stale zmieniających się trendów kilka z nich zyskało miano ponadczasowości.

MINIMALIZM


Jednym z takich trendów jest Minimalizm. Duże, otwarte przestrzenie z niewielką ilością mebli i dodatków, kolory jasne, stonowane bądź też kontrastowe stanowią od pewnego czasu wzór stylowego, ale i nowoczesnego wnętrza. Wśród kolorów dominują beże, brązy, szarości, jak również klasyczna biel i czerń. Stylowi temu odpowiadają tkaniny z naszych kolekcji.

GLAMOUR


Na uwagę zasługuje pełen blasku i przepychu styl Glamour, w którym niezwykle ważną rolę, obok bogatych ornamentów i dodatków odgrywają kolory. Są one często wyraziste, nasycone, tkaniny zaś dzięki wyjątkowym wzorom mogą nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Wszystkim ceniącym elegancję i szyk, możemy zaproponować naszą kolekcję tkanin dekoracyjnych.

ECO


Eco, a więc barwy nawiązujące do natury, doskonale harmonizują z większością stylów. Idealnie sprawdzają się tu wszelkie odcienie brązu, beżu, zieleni, szarości, odcienie ciepłe ale i chłodne. Kolory ziemi to kolory uniwersalne, nadające się do różnego rodzaju wnętrz, zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. By stworzyć w swoim domu klimat pełen spokoju zachęcamy do sięgnięcia do tkanin z naszych kolekcji.

MODERNIZM


Modernizm, trend będący inspiracją dla współczesnego minimalizmu stanowi całkowite przeciwieństwo stylu Glamour. Wprowadza do swoich aranżacji wzory figur geometrycznych oraz ich fragmentów, a także subtelną kolorystykę. Zasadniczą cechą tego stylu jest zacieranie granic między przestrzenią mieszkalną a światem zewnętrznym, a więc całkowita rezygnacja z klasycznych firan i zasłon. Doskonale odnajdują się w tej stylistyce tkaniny z elementami geometrycznymi oraz wszystkie tkaniny gładkie a także D/N doskonale współgrające z zasadą przenikania się przestrzeni.

KLASYKA


Klasyka, ponadczasowa tendencja w stylistyce, niezmiennie piękna wśród dynamicznie zmieniających się trendów charakteryzuje się stonowaną kolorystyką zdominowaną przez pastele oraz umiarem w dekoracji. Kluczowymi elementami opisu stylu klasycznego jest luksus i komfort. We wnętrzach klasycznych doskonale odnajdują się tkaniny satynowe i metalizowane o pięknych wzorach florystycznych, a także wysmakowane D/N we wszystkich grupach.

ŁĄCZENIE STYLÓW


Łączenie stylów, choć nie stanowi odrębnego trendu, wspaniale wpasowuje się w potrzeby zmieniających się dynamicznie kierunków w stylistyce i modzie. Jedną z najpopularniejszych jest tutaj kombinacja elementów stylu klasycznego i nowoczesnego. Niektóre z takich odważnych połączeń wprowadzają ciekawe, eklektyczne nuty, takie jak akcenty kartograficzne czy teksty jako ozdobniki. Wśród naszych kolekcji można znaleźć tkaniny z nazwami najważniejszych stolic świata, które doskonale komponują się we wnętrzach utrzymanych w tym stylu.